Wyprawka dla malucha

Jedną z ważniejszych kwestii w przygotowaniu naszego malucha na pierwszy kontakt ze szkołą jest zaopatrzenie go w wyprawkę. Jest to dosyć istotne, ponieważ może pozytywnie wpłynąć na chęć pójścia do szkoły. Wiadomo, że dzieci lubią gadżety z ich ulubionymi bohaterami, więc warto je zaopatrzyć na przykład w plecak z Hello Kitty, czy innymi postaciami z bajek, które w danym momencie podbijają serca naszego dziecka.

Dzięki temu już sam fakt posiadania takiego gadżetu będzie sprawiał radość naszemu maluchowi. Warto też pozwolić, aby dziecko samo wybrało dla siebie inne szkolne przybory, piórnik, kredki, zeszyty czy trampki na w-f. Takie rzeczy dziecko będzie chętniej nosiło.

Oczywiście musimy też pamiętać o tym, że same ładne i modne rzeczy nie wystarczą. Liczy się też nastawienie naszego malucha, które często jest podobnym do naszego. Musimy więc też pomyśleć o tym, żeby przy dziecku myśleć tylko pozytywnie o nowym okresie w jego życiu, który zresztą jest też bardzo trudny dla wielu rodziców.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa