Pierwszy raz w szkole – jak zatroszczyć się o swoje dziecko?

Rozpoczynający dzień w szkole to niezaprzeczalnie data, jaką Twój maluch zapamięta do końca życia. To dzień kiedy rozrywkę zastąpi nauka, a koleżanki z piaskownicy – rówieśnicy z klasy. Jak sprawić, żeby dziecko szkołę po prostu polubiło i z chęcią zakładało na plecy plecak? Jak ułatwić przyjaźnie z innymi rówieśnikami a także jak zapewnić należyte warunki do przyswajania wiedzy w mieszkaniu?

Pierwszy dzień w szkole jest ważny nie tylko dla Twojego malucha, ale i dla całej rodziny. To zadanie dla malucha, żeby znaleźć się w innym środowisku. To również wyzwanie dla rodziców – należy zaopatrzyć się właściwe podręczniki, zagwarantować właściwe przybory, a także zagwarantować biurko a także zagwarantować lokalizację poświęconą do przyswajania wiedzy.

Jak więc podbudować Twoje maleństwo już na starcie? Po pierwsze umocnij jego wiarę w siebie i wiarę we własne możliwości. Podkreślaj jego zalety za każdym możliwym razem. Wynajduj umiejętności. Któż to wie, czy malowanie, śpiew, gra aktorska nie zamieni się z czasem w wielką pasję, a może i nawet w zawód.

Przygotuj swoje maleństwo na to, co spotka go w w placówce szkolnej. Opowiedz jaki stanie się od teraz przeciętny dzień. Przygotuj do spędzania bitej godziny w ławce, a także zachęć do klas pozalekcyjnych.

Zainteresuj go nauką. Spraw, aby zgłębianie nowych definicji stało się niesamowitą podróżą i aby dziecko z chęcią chodziło do klasy. Niech dyktuje jego poczynania ciekawość oraz nieprzerwana chęć do poszerzania wiedzy.

W żadnym przypadku go nie przeraź. Przykre anegdoty z lat szkolnych z pewnością nie są odpowiednim pomysłem.

Jeśli Twoja pociecha ma kiepską zdolność do zapamiętywania to kup mu specjalny notes albo zeszycik w którym będzie miało możliwość zapisywać dni do oddania zadań domowych.

Nikt bez wyjątku nie lubi egoistów. Naucz swoje maleństwo zdolności do dzielenia się z rówieśnikami oraz pomagania innym kiedy potrzebują pomocy.

W tym samym czasie przekonaj je, aby szanować swoją własność. Uczul, że o książki albo torbę trzeba się troszczyć i nie zostawiać ich w szkole.

Ostatnie – bardzo istotne. Przekonaj się, że maluch wie jak się nazywa i gdzie mieszka. W przypadku zgubienia się będzie wiedzieć jak sobie poradzić w owej nagłej a także stresującej sytuacji, a także odnajdzie z pomocą wasze mieszkanie. To, czy dziecko jest bezpieczne jest najważniejsze.