Najważniejsze wydarzenie w życiu naszych dzieci

Powoli zbliża się okres w roku, w którym rozpoczynają się Komunie Święte. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu młodych ludzi, a przynajmniej takie powinno być dla wszystkich wierzących.

Niestety w obecnych czasach, rodzice często zapominają czym jest ten dzień dla ich dzieci i sami nakręcają się na prezenty i jeszcze podsycają to u swoich pociech. Jest to straszne, kiedy na wielu portalach społecznościowych możemy zobaczyć jak rodzice dumnie wrzucają zdjęcia prezentów, które ich dzieci dostały na komunię. Im więcej i większe tym lepiej. Ba, dzieci nawet mają przygotowane listy prezentów i same informują o tym swoich rodziców chrzestnych.

Jest to bardzo niepokojące, ponieważ obecnie dzieci z utęsknieniem wyczekują Komunii, ale tylko po to żeby móc dostać wymarzone prezenty i to nie byle jakie. Kiedyś jedne z najfajniejszych prezentów to były zegarki i rowery, a teraz tablety, quady, komputery, telefony i to nie jakiekolwiek, często dzieci mają też określoną półkę cenową. Najgorsze jest to, że chrzestni kupują takie prezenty, bo co mają zrobić. Natomiast powinni porozmawiać ze swoim chrześniakiem oraz jego rodzicami, że w tym dniu chodzi o coś zupełnie innego. Sami rodzice też powinni zamiast nakręcać dzieci na prezenty, uświadomić im o co chodzi w tym dniu, szczególnie, że do Komunii przystępują dzieci z rodzin wierzących i praktykujących więc tym bardziej nie powinny się skupiać na tym co dostaną.

Kolejnym złym nawykiem, który się wykształcił z okazji Komunii, to organizowanie wielkich przyjęć z tej okazji. Oczywiście zawsze wypada przygotować poczęstunek dla osób biorących udział w tym wydarzeniu, natomiast wyprawianie imprezy dorównującej weselom to już lekka przesada. W tym dniu powinno się spokojnie przeżywać pierwsze przystąpienie do sakramentu, a nie imprezować i wydawać na to wydarzenie tysiące, bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Na szczęście są jeszcze rodziny, które wiedzą jak powinno się przeżywać ten dzień.

Jednak jeżeli chcemy podarować coś naszemu dziecku z okazji Komunii Świętej, to możemy pomyśleć nad jednym wspólnym prezentem od wszystkich gości, ale takim, który będzie miał znaczenie dla naszego potomka. W zależności od tego co mu się marzy, możemy mu kupić tablet, klocki, czy na przykład zestaw małego chemika. Tak żeby docenił to co dostanie. Możemy też pomóc dziecku rozwijać jego zainteresowania. Najlepiej wcześniej porozmawiać o tym z dzieckiem i ustalić jakieś wspólne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa