Najnowsze zmiany w MEN

W Ministerstwie Edukacji Narodowej od dawna sporo się dzieje i nawet, jeżeli nie ma się potomstwa w szkolnym wieku – chyba każdy stara się być na bieżąco z tym dystryktem krajowego rządu. Nawet jeżeli nie – poprzez popkulturę tworzącą memy z ewą kopacz w sferę netu – ma się orientacyjne pojęcie kto, w jakim miejscu oraz na jakim stołku, co psuje.

MEN w dobie pandemii Covid-19 – coś nowego?

Bez względu na to, czy ma się poparcie dla partii rządzącej, czy nie – jaką rzecz jasna jest prawo i sprawiedliwość, wypada się dostosowywać do tego, jakie podejmują decyzję. Warto jednakże, by weryfikować różnorodne źródła, jak niezależne media, czy portale społecznościowe, by pompatyczne decyzje, jakie wygłasza premier Morawiecki, nie były wyłącznym sposobem uzyskania wiedzy o bieżącym stanie dyplomatycznym w naszym kraju.

Te przekształcenia to pomiędzy innymi duże zmiany w MEN, na jakiego czele stanął Przemysław Czarnek. Warto jednakże wyjrzeć nieco poza samo MEN, by posiadać szerszy aspekt tego, co w ówczesnych dokuczliwych czasach dla kraju, jak również całego świata postanawia partia rządząca z Morawieckim jako premierem dowodzącym całemu rządowi, a maluje się to w następujący sposób:

  • Jarosław Kaczyński – wicepremier oraz prezes Komitetu ds. Bezpieczeństwa Państwa,
  • Piotr Gliński – drugi wicepremier, a równocześnie minister kultury oraz sportu,
  • Jacek Sasin – niezmienny minister Aktywów Państwowych,
  • Jarosław Gowin – wicepremier oraz osoba odpowiedzialna za Ministerstwo Rozwoju i Pracy.

Warto poznać szerszy kontekst, bowiem chociaż kawałki tortu zostały rozdane – to nadrzędne karty bez ustanku niezmiennie rozdaje Mateusz Morawiecki, jaki ma ostatnie zdanie, jeżeli chodzi o to, co faktycznie będzie działo się w poszczególnych rewirach kraju polskiego, w tym również w dyscyplinie edukacji oraz nauki. Wszyscy stajemy dzisiaj w obliczu wyzwań oraz wypada wierzyć, że wyjdziemy z tego obronną ręką, jak również posiadać cichą nadzieję, że nauka zdalna wiedziona aktualnie w tak nieefektywny sposób będzie wyłącznie krótkotrwałym doświadczeniem, a nie nowym stanem rzeczy.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa