Edukacja przez smakowanie – nietypowe smaki, które warto pokazać dziecku

Niegdyś, by posmakować obcych potraw trzeba było wyjeżdżać na dalekie wyprawy. Kuchnia śródziemnomorska, tajska, czy japońskie przysmaki były dostępne jedynie dla tychże, którzy nie boją się wyjeżdżać wręcz w bardzo odległe rejony.

Aktualnie mocno się to odmieniło i egzotycznych smaków możemy skosztować bez mała na każdym kroku. Najszersza oferta naturalnie osiągalna jest w dużych ośrodkach. Które smaki jesteśmy w stanie spotkać z łatwością? A które są rzadziej dostępne?

Zdaje się najbardziej popularną u nas kuchnią – jest menu włoskie. Pizza bez mała dla każdego jest tak popularna, już kompletnie nie uznawanym za egzotyczne danie. Dość podobnie jest z menu tureckim, nikogo nie zdumiewa wszechobecność budek z kebabem. Jednakże grecka kuchnia, pomimo, że dobrze wszystkim znana – nie jest już tak bez trudu osiągalna.

Smaki kuchni chińskiej to także dania, jakich istnienie u nas już nikogo nie dziwi. Inaczej jest natomiast z kuchnią japońską. Pomimo, że w naszych restauracjach możemy już odszukać bez problemu ramen, to dalej nie wydaje się tak bardzo popularny. To zamiennik do polskiego rosołu, z tym że w licznymi rozmaitymi składnikami. W zależności od opcji, znajdziemy w nim jadalne wodorosty, warzywa, czy nasiona sezamu. Z kolei wśród Japończyków jest jednym z najbardziej znanych posiłków.

Pysznymi posiłkami odznacza się także kuchnia gruzińska. Najpopularniejszymi daniami są: chaczapuri – innymi słowy pszenny placek z rożnego rodzaju składnikami i chinkali – są to pierożki w specyficznym kształcie, z uzupełnieniem rosołu wewnątrz.

Niezmiernie smakowita jest także tajska kuchnia. Jej charakterystycznymi produktami są mleczko kokosowe, owoce morza, chilli, liście kolendry. Przepyszne są także zupy tajskie, jakich wachlarz jest wyjątkowo szeroki.

Także w kuchni polskiej mamy co niemiara różnorodnych dań specyficznych dla konkretnych rejonów, jakich warto posmakować! To niewiarygodne, jak dzięki różnym daniom mamy możliwość „zwiedzać świat”, nawet nie ruszając się z domu!

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa