Przeziębienie u pociechy: w jaki sposób je rozpoznawać?

Przeziębienie u pociechy to stan, jaki zawsze wzbudza pośród rodziców zaniepokojenie. Warto reagować od razu, aby nie doprowadzić do rozwijania się stanu chorobowego. Zwłaszcza zimą, gdy drobnoustroje pojawiają się częściej z większą częstotliwością aniżeli w pozostałych porach roku.

Infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych najczęściej będzie objawiać się: kichnięciami, zakatarzeniem, bólem przełyku, zachrypnięciem, chrząkaniem, stanem podgorączkowym albo lekką gorączką, złym samopoczuciem. Z tego powodu przykładowym z najważniejszych akcesoriów w domowej apteczce jest aspirator do nosa. W sprzedaży jest wiele modeli, czyli mama i tata nie będą mieć problemu z wybraniem właściwego.

W wypadku maluszków do drugiego roku życia najlepiej będzie sprawdzać się gruszka do nosa i w tym wypadku również można wybierać właściwą wśród licznych modeli. W pierwszej kolejności, gdy katar nie jest spory, będą wystarczyły inhalacje z soli fizjologicznej, jakie pozwolą wyczyścić górne drogi oddechowe a także sprawią, że maluch będzie czuć się w większym stopniu komfortowo. Opiekunowie mają możliwość też stosować naturalne metody kuracji, zanim podadzą dziecku środki farmakologiczne. U dzieci mających więcej niż 6 lat można podawać olejek z drzewa herbacianego, mający działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz odkażające. Jeżeli maluch kaszle, to wziew z tego specyfiku załagodzi kaszel, przyniesie kasłanie oraz załagodzi dyskomfort.

Jeżeli w pierwszych dniach przeziębienia nie będą pomagały metody naturalne, pośród jakich powinny dominować inhalacje, należy konsultować się z lekarzem. Jeżeli u dziecka występuje gorączka, to jeszcze przed wizytą u specjalisty warto użyć termometr bezrtęciowy oraz sprawdzić precyzyjnie ile stopni ma maluch. Termometry bezrtęciowe sukcesywnie wyparły klasyczne termometry szklane. Docenia się ich bezpieczeństwo oraz prostotę użytkowania. Są one również dostępne w korzystnej cenie. Opiekunowie z chęcią nabywają termometry bezdotykowe, ponieważ nie mają obowiązku ich przykładać dziecku do ciała, co jest znaczące w wypadku dzieci, dla których zwykle jest to czymś stresującym. Dobrze wypełniona apteczka domowa pozwoli utrzymać spokój w wypadku początkowych symptomów przeziębienia.

One thought on “Przeziębienie u pociechy: w jaki sposób je rozpoznawać?

  1. Aneta 2 lutego 2022 at 20:24

    Nie jestem zwolenniczką podawania dzieciom leków przy najmniejszej infekcji. Podane sposoby naturalne są inspirujące. Dzięki

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa