Przeziębienie u pociechy: w jaki sposób je rozpoznawać?

Przeziębienie u pociechy to stan, jaki zawsze wzbudza pośród rodziców zaniepokojenie. Warto reagować od razu, aby nie doprowadzić do rozwijania się stanu chorobowego. Zwłaszcza zimą, gdy drobnoustroje pojawiają się częściej z większą częstotliwością aniżeli w pozostałych porach roku.

Infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych najczęściej będzie objawiać się: kichnięciami, zakatarzeniem, bólem przełyku, zachrypnięciem, chrząkaniem, stanem podgorączkowym albo lekką gorączką, złym samopoczuciem. Z tego powodu przykładowym z najważniejszych akcesoriów w domowej apteczce jest aspirator do nosa. W sprzedaży jest wiele modeli, czyli mama i tata nie będą mieć problemu z wybraniem właściwego.

W wypadku maluszków do drugiego roku życia najlepiej będzie sprawdzać się gruszka do nosa i w tym wypadku również można wybierać właściwą wśród licznych modeli. W pierwszej kolejności, gdy katar nie jest spory, będą wystarczyły inhalacje z soli fizjologicznej, jakie pozwolą wyczyścić górne drogi oddechowe a także sprawią, że maluch będzie czuć się w większym stopniu komfortowo. Opiekunowie mają możliwość też stosować naturalne metody kuracji, zanim podadzą dziecku środki farmakologiczne. U dzieci mających więcej niż 6 lat można podawać olejek z drzewa herbacianego (np. z tego sklepu), mający działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz odkażające. Jeżeli maluch kaszle, to wziew z tego specyfiku załagodzi kaszel, przyniesie kasłanie oraz załagodzi dyskomfort.

Jeżeli w pierwszych dniach przeziębienia nie będą pomagały metody naturalne, pośród jakich powinny dominować inhalacje, należy konsultować się z lekarzem. Jeżeli u dziecka występuje gorączka, to jeszcze przed wizytą u specjalisty warto użyć termometr bezrtęciowy oraz sprawdzić precyzyjnie ile stopni ma maluch. Termometry bezrtęciowe sukcesywnie wyparły klasyczne termometry szklane (termometry bezrtęciowe znajdziesz tutaj). Docenia się ich bezpieczeństwo oraz prostotę użytkowania. Są one również dostępne w korzystnej cenie. Opiekunowie z chęcią nabywają termometry bezdotykowe, ponieważ nie mają obowiązku ich przykładać dziecku do ciała, co jest znaczące w wypadku dzieci, dla których zwykle jest to czymś stresującym. Dobrze wypełniona apteczka domowa pozwoli utrzymać spokój w wypadku początkowych symptomów przeziębienia.

One thought on “Przeziębienie u pociechy: w jaki sposób je rozpoznawać?

1. Aneta 2 lutego 2022 at 20:24

Nie jestem zwolenniczką podawania dzieciom leków przy najmniejszej infekcji. Podane sposoby naturalne są inspirujące. Dzięki