Czemu tak znaczące jest by dzieciaki uprawiały aktywność fizyczną?

Wszyscy wiemy, że ruch jest znaczący dla organizmu. Wskazane jest troszczyć się o fakt, by był obecny w życiu człowieka od najmłodszych lat – dlatego trzeba zadbać o to, by i maluchy mogły mieć zagwarantowaną aktywność fizyczną. To przede wszystkim istotne w przypadku najmłodszych, ponieważ korzystne przyzwyczajenia pozostaną z nimi na stałe.

Jednakże to nie jedyny powód, dla którego wskazane jest inspirować latorośl do sportu. Maluchy uprawiające aktywność mają lepsze zdrowie, mają lepszą odporność – a więc dużo rzadziej chorują. Oprócz tego są sprawniejsze i mają większą kondycję, a to także bardzo owocuje w życiu.

Jednakże ruch to nie tylko aspekty atletyczne. Aktywności grupowe uczą nawiązywania więzi i kooperacji. Dzieciak staje się też w wyższym stopniu odpowiedzialny, bo zauważa, że liczą na niego pozostali uczestnicy ekipy. W dodatku na zajęciach sportowych można zawrzeć przyjaźnie na długie lata.

Maluchy, dla jakich ruch jest istotną częścią każdego dnia, lepiej radzą sobie w szkole. Osiągają wyższe efekty, mogą się skoncentrować. Ruch umożliwia im wyładować emocje, a szczególnie – wykorzystać energię, jakiej maluchy mają ogromne ilości. Z tego powodu z łatwością mogą nad sobą zapanować, są na ogół mniej kłótliwe i zadziorne, nie nudzą się tak łatwo.

Kolejna korzyść – prościej jest im tolerować porażki w późniejszym etapie życia. Od małego uczą się, że czasem zdarzają się potknięcia, bo inny jest lepszy, czy też po prostu tak się składa. To bardzo znacząca lekcja, która może okazać się wartościowa. Szczególnie teraz, gdzie z każdej strony otacza nas ciśnienie na odnoszenie sukcesów.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa