Z dzieckiem do psychologa – czy jest się czego obawiać?

Przychodzenie do specjalistów z maleńkimi smykami, czy też czasami zapraszanie specjalistów na prywatne wizyty, gdy nasze szkraby źle się czują, jest oczywiście naturalne i żaden rodzic nie posiada żadnych wątpliwości w związku z tym.

Zdrówko naszych maluchów jest najważniejsze, zatem bez względu na cenę domowej wizyty, lub także bardziej skomplikowanego badania – dziecko ma pozostać zdrowiuteńkie. Całość jednakże dotyczy kondycji fizycznej naszych pociech. Dlaczego nie mówi się tak o równie ważnym zdrowiu psychicznym?

Duża liczba rodziców nie czuje się dobrze z kwestią przyprowadzania dzieciaczków do psychologów. Być może uważają kiepskie psychiczne zdrowie malucha za swoją klęskę rodzicielską, że małe dzieciątko nie umie mieć władzy nad złością, wpada w nastroje lękowe, czy też najzwyczajniej w świecie odróżnia się na tle dzieci w takim samym wieku w jakimś stopniu.

Nie powinno się lękać zwrócenia się z prośbą o pomoc do specjalistów, szczególnie, że niejeden psycholog wrocław może się pochwalić udokumentowanymi sukcesami w pracy zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi. Spokojnie dorastające maleństwo, bez kłopotów dotyczących jego myśli i zdrowia psychicznego, to cel rodziców. W związku z tym stabilność mentalna powinna stać się tak samo istotna, jak kuracja innej poważnej lub mniej inwazyjnej choroby fizycznej.

Nieprowadzenie do psychologa dzieciaków, które wykazują predyspozycje do zaburzeń, dotyczących kondycji psychicznej, może skutkować rozwijaniem się problemów tego dziecka, a potem do gorszych schorzeń lub nieodwracalnych przemian, które dadzą o sobie znać w życiu późniejszym.

Ignorowanie przejawów problemów psychicznych malucha, których może być większa liczba, niż mamy wrażenie, może być porównywalne z bagatelizowaniem objawów grypy, różyczki, zapalenia płuc, rumienia nagłego i tym podobnych.

Jeżeli uczęszczanie na sesje terapeutyczne dla par, wizyty u lekarzy i próba leczenia nałogów, ogólnie szukanie pomocy specjalisty w dorosłym życiu, jest raczej normalnym i niedziwiącym nikogo, to z jakiego powodu rozstrzyganie problemów od małego jest nadal nietypowe?

Może zaprowadzając nasze dzieciaki do psychoterapeutów sprawimy, iż będą one z mniejszymi trudnościami rozwiązywały problemy później, bez konieczności wykorzystywania terapii dla małżeństw, zobacz: https://www.superego.com.pl/terapia-par/, czy uczęszczania na leczenie nałogów? Poleca się nad tym zastanowić, gdy zauważymy nietypowe aktywności u naszych dzieci.