Oddziaływanie zwierząt na dzieci

Opiekunowie, którzy po raz pierwszy stoją przed wyborem zwierzęcia dla własnego podopiecznego bez wątpienia zastanawiają się nad tym, jaki zwierzak jest najlepszym wyborem. O tym, że wpływ zwierzęcia na dziecko jest bardzo dobry nie trzeba kogokolwiek namawiać.

Relacja z pieskiem, kotem albo innym zwierzątkiem domowym sprawia, że dzieci mogą nauczyć się odpowiedzialności za żyjące stworzenie a także stają się bardziej empatyczne. Na dodatek zwierzęta mają także wpływ terapeutyczny. Najczęściej maluchy zagadują mamę i tatę o pieska, kota albo o królika i ma miejsce to mniej więcej około ich 3 roku życia. Podopiecznym podoba się miła w dotyku zwierzęca gruba warstwa włosów i chętniej ze zwierzątkami się będą bawić. Aktualnie szczególnie popularne są pieski. Dzieci mogą z nimi spędzić cały czas: w trakcie zabaw w lesie, na spacerze oraz w domu. Z chęcią typowane są także kotki oraz świnki morskie. Decydując się na pupila pod względem dziecka, opiekun powinien wiedzieć o tym, że zwierzak szczególnie dla opiekuna jest kolejnym obowiązkiem. Dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci w wieku szkolnym nie mogą wielu zadań przy zwierzątku zrobić samemu, wobec czego opiekunowie powinni dokładnie przemyśleć, czy będą mieć na następne zobowiązania czas. Jeżeli natomiast podejmuje się postanowienie o tym, że pupil ma zamieszkać w domu, to najlepiej jest wytypować przedstawiciela gatunku do osobowości dziecka. Trzeba też upewnić się, że dziecko nie ma tendencji do reakcji alergicznych na sierść.

Wśród dzieci pełnych temperamentu zwłaszcza polecane są psy. Kiedy mieszka się w domu z ogrodem, to można pomyśleć o przedstawicielach ras dużych. O ile natomiast ktokolwiek mieszka w bloku, to lepiej wybierać mniejszą rasę. Statystyki wskazują, że pieski mają doskonały wpływ na najmłodszych zmagających się z autyzmem, a także na maluchy mające problemy emocjonalne. Opłaca się wybierać wśród ras łagodniejszych oraz wykazujących się cierpliwością. Jeżeli bierze się szczenię, dobrze jest wychować go zgodnie z zasadami tresury. Dziecku należy tłumaczyć, że piesek potrzebuje przestrzeni na wypoczynek i nie można go zaczepiać. Rodzice oraz dzieci najczęściej są zdecydowani również na kotki. Są to zwierzęta niezależne, schludne i nie będą potrzebować wyjścia na spacer. Mające spokojną naturę kotki sprawdzają się już w otoczeniu noworodków.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa