Wyjścia ze szkołą do teatru

Kultura odgrywa znaczącą rolę w życiu każdego obywatela, również dziecka. Obcowanie z nią wpływa pozytywnie na progres naszych dzieci. Dzięki kontaktowi z kulturą stają się bardziej otwarte, wzrasta ich emocjonalność oraz ciekawość otoczenia. Im szybciej rozpoczniemy pociesze przedstawiać świat działalności artystycznej, tym szybciej mogą uwidocznić się jego talenty.

Dzięki temu będzie miało możliwość zacząć je poszerzać. Warto jednak wspomnieć o tym, aby niczego nie robić wbrew woli. Spotkanie z kinem, teatrem, czy malarstwem powinien być rozrywką, a nie nużącym przymusem. Podczas lekcji w klubiku, czy też szkole najmłodsi często biorą udział w warsztatach artystycznych. Są również organizowane dla nich wycieczki do teatru, kina, czy na różnego rodzaju wystawy. Taka aktywność ma miejsce zawsze pod okiem pedagogów, którzy umieją dopasować odpowiednią treść do wieku podopiecznych. Dzieci mają wtedy okazję zobaczyć, jak wygląda działalność twórców. Nierzadko same mają możliwość również spróbować swoich sił podczas warsztatów odbywających się w domach kultury czy innych placówkach kulturowych. Najmłodsi, uczestnicząc w takich zajęciach, mają możliwość poszerzać swoje zdolności manualne oraz kreatywność. Uczą się otwartości i pogłębiają swoją ciekawość otoczenia.

W przypadku gdy opiekunowie zdecydują się samodzielnie zabrać swoją pociechę na film lub na wystawę również mają obowiązek zadbać o to, aby była dopasowana do etapu rozwoju pociechy. Warto mieć na uwadze fakt, że sztuka w szczególny sposób wpływa na psychikę i fantazję. Nieodpowiednie treści mogą wywołać nieprzyjemne konsekwencje i traumę. Odpowiednio dopasowane będą za to pozytywnie oddziaływać na progres dziecka i mogą mieć również działanie psychoterapeutyczne.

Zetknięcie się z kulturą wcale nie musi być drogie. Wystarczy przestudiować program imprez w konkretnym rejonie, aby wyszukać miejsca, które oferują bezpłatny wstęp na ekspozycje, czy nieodpłatny udział w zajęciach plastycznych lub instrumentalnych. Natomiast kina i teatry najmłodszym widzom oferują również sporą zniżkę.

Godne uwagi filmy oraz spektakle uczą, oraz poszerzają horyzonty młodych widzów. Udział w ekspozycjach pobudza fantazję i uczy otwartego spojrzenia na świat. Jest to cenne przeżycie, które na pewno zaowocuje w dalszym życiu.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa