Jak uszczęśliwić własne dziecko zaczynające właśnie kontakt ze szkołą?

Plecak nie powinien być za ciasny. Jeśli do środka nie pomieszczą się wszystkie wymagane podręczniki i zeszyty to będzie miała miejsce prawdziwa tragedia. Lepiej, żeby był nieco zbyt duży niż za mały. Nie myśl o tym,, że ten element stroju okaże się za ciężki – Twoje dziecko przełknie w jakiś sposób codzienne trudy związane z ciężarem, nie zniesie z kolei braku zasadniczych podręczników oraz wstydu przed kolegami.

Przy wyborze plecaka obierz kurs na jakość. Te z dolnej półki są zazwyczaj niespecjalnie wytrzymałe, a suwaki się odczepiają. Jeśli masz brak gotówki, to sprawdź przyrządy szkolne z zeszłego roku – możliwe, że nieliczne są jeszcze przydatne do użytku?

Inwestycje należy rozłożyć w czasie, unikniesz dzięki temu pojedynczego, lecz nagłego uszczuplenia portfela. Zawsze jest możliwość oszczędzić na podręcznikach, które można zakupić po wcześniejszych rocznikach . Wydawnictwa szkolne, o ile nie są zbyt popisane, posłużą tak samo do nauki bez znaczenia na ich wiek. Kupując przybory szkolne nie warto bardzo oszczędzać. Te dobrej jakości będą użyteczne przez dłuższy czas.

Przygotowując posiłek dla pociechy nie można zapomnieć, aby go właściwie zapakować. Pociecha musi mieć też coś do picia podczas przerwy. zadbaj o jakiś deser, żeby umilić mu dzień podczas nauki. Jako dodatek spakuj mu ulubionego batona lub też chipsy. Nie warto przesadzać z liczbą posiłków. Twoja pociecha i tak oczywiście nie będzie miała czasu wszystkiego skonsumować podczas przerwy i nadpodaż jedzenia tylko ulegnie zepsuciu.

Zaangażuj się w życie twojego dziecka. Masz możliwość, aby poznać jego kolegów przekonując go, by sprowadził kolegów do domu. Masz możliwość również samodzielnie wybrać się do szkoły i w ten sposób spotkać jego wychowawczynię oraz innych nauczycieli. Bliższe relacje z kadrą z pewnością nie wyrządzą szkody, a są w stanie nawet pomóc.

Masz możliwość także przygotować ubrania odpowiednio wcześniej na każdy dzień tygodnia. Wiadomo, że warto wcześniej zerknąć na pogodę na nadchodzące dni. Złóż takie rzeczy w łatwo widocznym miejscu, by podczas porannego szaleństwa o wszystkim pamiętać. Poza strojem zadbaj również o odpowiednie przyrządy, które Twojemu maleństwu mogą się przydać.

W trakcie popołudnia pytaj malucha o to, jak się czuje a także czy wszystko jest OK w szkole. Zaoferuj pomoc mu z zadaniem domowym, a wszystko będzie dobrze.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa