Segregujesz śmieci? Ziemia jest dla Ciebie ważna? Naucz tego także swoje dzieci

Obecnie jeszcze intensywniej rozprawia się o temacie dotyczącym zmiany klimatu na naszym globie. Aktywiści, ale również pasjonaci tematu rozmawiają na temat rozwiązań, które mają możliwość spowolnić tego konsekwencje. W jednej kwestii wszyscy są jednogłośni – trzeba zacząć od nauk w szkole. Wydaje się to o tyle znamienne, że temat dotyczy naszej nader bliskiej przyszłości, a zdecydowanie młodego pokolenia.

Chociaż temat jest jeszcze nagminniej poruszany, wciąż peroruje się o tym zagadnieniu za rzadko. Względnie niska świadomość przekłada się na za małą, jak na potrzeby, liczbę działań w tej kwestii. Cieszy jednak trend, na to by korzystać z sprzętów używanych i dawać przedmiotom jeszcze jedno życie, korzystanie szklanych opakowań, czy materiałowych toreb, które można używać bardzo długo, nie zaśmiecając przy tym globu plastikiem. Popularność zyskały używane przedmioty, pchle targi, grupy na Facebooku przeznaczonych do wymiany rzeczy, które już nie będą nam potrzebne, a lokalnie aranżowane są wydarzenia porządkowania terenów leśnych. Są to bardzo dobre praktyki, ale warto pójść jeszcze gruntowniej w tą drogą.

Zobacz: https://ecodlabiznesu.pl/oplata-mocowa-dla-firm-i-przedsiebiorstw/

Z pomocą przyjdzie tu edukacja najmłodszego pokolenia. To, czegoż nauczymy swoje dzieci, będzie bez mała inwestycją na przyszłe czasy. Współcześnie, do placówek szkolnych przychodzą znawcy tematu – i prowadzą lekcje dla dzieci. Mają one najczęściej interesującą i zrozumiałą dla dzieci formę. Bezspornie trudno wymagać od od kilkulatków, by znały termin redukcja śladu węglowego, ale z pewnością należy je uczyć segregowania odpadów, używania toreb z ekologicznych materiałów, czy chociażby gromadzenia makulatury w domu.

Dla starszych dzieci – w ramach lekcji ekonomicznych – warto rozmawiać o problemach typu, jak dobrze eksploatować prąd dla firm, by stało się to przyjazne dla otoczenia. Przecież to właśnie wśród naszych pociech wyłonią się późniejsi managerowie. Dobrze by było, jeśliby rozwijając własne biznesy dbali o naszą naturę, choćby zamawiając ekologiczny gaz dla firm.

Dla inspiracji: https://ecodlabiznesu.pl/gaz-dla-firm/

Warto, by maluchy miały świadomość też, o co warto dbać w domu. Że warto zużywać jak najmniejsze ilości wody, sortować odpady, oraz generować energię niezbędną do ogrzania budynku, w sposób przyjazny ziemi. Nie determinuje to rzecz jasna tego, że dzieciaki własnymi rękami mają nam założyć, czy nastawić rodziców na panele fotowoltaiczne, ale żeby wiedziały czym jest chociażby tego rodzaju wyrażenie jak zielona energia elektryczna. Bez wątpienia tego typu podejście jest w stanie mieć zastosowanie także w przypadku działalności – jako zielona energia elektryczna do firm. Im więcej aktywności tego rodzaju, tym dłużej będziemy cieszyć się należytym stanem planety.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa