Mamo! Zadbaj o chwilę wyłącznie dla siebie

Zapewne każda kobieta mająca dzieci ma kłopot, aby wygospodarować kilka godzin wyłącznie dla siebie. W natłoku codziennych zajęć wiele pań pomija fakt, że powinny dbać zarówno o swoich bliskich, jak i o swoje potrzeby. Kochana mamo! Nie zapominaj więc o tym, aby zorganizować sobie czas na zasłużony odpoczynek.

Zadbana skóra to podstawa

Procesu starzenia nie można zatrzymać, jednak można spowolnić jego oznaki. Odpowiednio wybrane oleje kosmetyczne (zobacz te https://witalnapaczka.pl/oleje-lecznicze) spowodują, że cera będzie bardziej jędrna i odżywiona. Latem obowiązkowo należy zaś nakładać kosmetyki do opalania, które zabezpieczą skórę przed zbyt długą ekspozycją na promieniowanie słoneczne, która jeszcze bardziej nasila proces starzenia skóry i ją wysusza.

Odrobina wytchnienia

Nawet najdroższe preparaty kosmetyczne, nie zastąpią niezbędnego nam odprężenia. By cera ładnie się prezentowała, organizm ma się zregenerować. Panie spodziewające się dziecka powinny ponadto zażywać suplementy dla ciężarnych, które pozwolą utrzymać promienny wygląd cery, włosów i paznokci.

Przynajmniej raz na tydzień dobrze jest przygotować sobie relaksującą kąpiel z aromatycznymi płynami. Po jej skończeniu obowiązkowo trzeba wmasować w skórę odżywczy balsam. Od czasu do czasu można również nałożyć na twarz regenerującą maskę bądź zafundować sobie odprężający masaż. Takie niewielkie przyjemności można sobie ponadto umilić filiżanką aromatycznej kawy bądź lampką wytrawnego wina.

Pamiętajmy również o aktywności fizycznej, która jest tak ważna dla naszego zdrowia i nastroju. Wcale nie musi być to wykańczający trening na siłowni. Wystarczy chociaż pół godziny spaceru kilka razy tygodniowo.

Celuj w właściwą pielęgnację!

By pielęgnacja zapewniła pożądane efekty, należy odpowiednio wybrać preparaty pielęgnacyjne. Inne wybrać należy kosmetyki do cery naczynkowej, a inne do cery nadmiernie przesuszonej. Jeszcze innej pielęgnacji wymaga cera tłusta.

Jeżeli dochodzi do problemów skórnych, należy celować w kosmetyki na trądzik np. https://witalnapaczka.pl/kosmetyki-skora-tradzikowa. Ich wybór dobrze jest omówić z kosmetyczką bądź dermatologiem. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą przynieść większą ilość szkód niż pożądanych rezultatów, szczególnie w przypadku profesjonalnych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa