Kolejna reforma – likwidacja gimnazjów

To już pewne – gimnazja zostaną zlikwidowane, wrócimy do dawnych zasad. Podstawówka znów będzie składała się z ośmiu klas, a później uczniowie będą mogli wybrać czteroletnie liceum lub szkołę zawodową. Jest to najnowszy pomysł, który wynika z tego, że im częściej dzieci zmieniają szkoły, tym gorzej się zachowują.

MEN opiera się na badaniach ekspertów i stwierdza, że w związku z tym gimnazja są niepotrzebne. Niestety ucierpią na tym nauczyciele, ponieważ będą musieli szukać sobie nowych miejsc pracy. Wiadomo, że w podstawówkach czy liceach, dyrektorzy zwiększą liczbę godzin swoim obecnym pracownikom, zanim zatrudnią kogoś nowego.

Rodzice również nie są zadowoleni z tych zmian, no ale cóż, będą musieli się z tym pogodzić. Innego wyjścia w tej sytuacji niestety nie ma. Oczywiście zdania specjalistów w tej kwestii są mocno podzielone, ale przypomnijmy sobie, że tak samo było, kiedy pojawił się pomysł wprowadzenia gimnazjów. Może gdyby wtedy zostało to odpowiednio przemyślane, teraz nie byłoby całego tego zamieszania.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa