Jedź koleją na urlop! Czyli wspólne wyprawy z pociechami pociągiem

Nadchodzi lato, a więc czas wakacyjnych wypraw. Zapewne większość z nas rozważa jaki środek lokomocji wybrać. Przypisuje mu się ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi. Coraz większa liczba osób decyduje się na podróż koleją.

Kolej alternatywą dla podróży autem

Mimo że dla sporej części rodziców najwygodniejszym środkiem lokomocji na wspólne wakacje jest auto, to dobrze jest rozważyć także dojazd koleją. Dla najmłodszych będzie to wielka przygoda, a rodzice będą odciążeni od wielogodzinnego prowadzenia pojazdu. Wejdź na rozkład jazdy pociągów >klik< i zaplanuj podróż w pasującym Ci terminie!

Zaplanuj podróż

Jeśli decydujesz się na podróż koleją, musisz zacząć od jej właściwego zaplanowania. Najpierw wyszukaj połączenie PKP do miejsca, do którego zamierzasz dotrzeć, w dogodnym dla Ciebie terminie. Pamiętaj o podaniu stacji początkowej, na przykład „stacja PKP Wrocław”. Potem sprawdź dostępne połączenia, uwzględniając przy tym klasę miejsc, jakie zamierzasz zabukować.

Lista stacji i tras >klik<

Atuty podróży koleją

Podróż koleją bardzo często jest mniej czasochłonna niż podróż samochodem. Co więcej, nie nie przydarzą się nam żadne nieplanowane sytuacje na drodze, takie jak korek czy kolizja. Nie będziemy się też zamartwiać o pusty bak ani o prawidłowe ciśnienie w oponach.

Udogodnienia w podróży

Operatorzy pociągów zapewniają podróżującym osobom wiele różnego typu ułatwień. Przykładem jest radar pociągów. To dostępna online mapa kursujących kolei, dzięki której użytkownicy mogą w dowolnej chwili zweryfikować lokalizację składu, przebieg jego trasy i model. Aplikacja wskaże nam dokładny punkt, w którym się on akurat znajduje, przekazując, że jest to przykładowo dworzec PKP Wrocław.

Sprawdź aktualny rozkład jazdy Dworzec PKP Wrocław Główny

Co więcej, kursujące obecnie pociągi są innowacyjne i wysoce użyteczne, gwarantując wysoki komfort podróży. Większa część z nich jest wyposażona w klimatyzację i proponuje pasażerom opcję skorzystania z bufetu. Należy jednak pamiętać, że standard oraz zakres usług wynikają z modelu pociągu i kategorii biletu.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa