Jak atrakcyjnie spędzać czas z dzieckiem? – Nauka poprzez zabawę

Zaskakujące jak wiele osób marnuje weekend na wyprzedażach, snując się pomiędzy alejkami w sieciówkach. Pomimo tego, że na w naszym otoczeniu jest wiele atrakcyjnych rzeczy do robienia – częstokroć dobieramy najprostsze sposoby. A co Wy na to, żeby wykorzystać dni wolne choć trochę bardziej niekonwencjonalnie?

Jeżeli brak Ci pomysłu czym się zająć w wolnym czasie w przestrzeni miejskiej lub masz ochotę spędzić czas ze swoją pociechą w interesujący sposób – czym prędzej przejrzyj ten post! Radzimy w nim – jakie kroki przedsięwziąć, by spędzić czas atrakcyjnie, nie wyjeżdżając z naszej miejscowości. Wybierając – jak spędzić czas z pociechą, wiele zależy nie zawsze od pieniędzy, które możesz na to wydać, ale również od sezonu, czy od pogody na za oknem. Ważnym warunkiem jest także to, ile lat ma i czym lubi się zajmować Twoje potomstwo.

Zimą, gdy przebywamy głównie w budynkach, do zabawy zachęcają miejsca zabaw dla dzieci mieszczące się w galeriach handlowych lub w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Do wyboru są zjeżdżalnie, dmuchane namioty i zamki, czy zabawa w kulkach. Możemy również poskakać na materacach i trampolinach. Również kryte kąpielisko jest miejscem, do którego warto przychodzić niezależenie od sezonu. Ponadto zimą – regularny pobyt na kąpielisku – zdecydowanie wzmacnia naszą witalność. Szeroką ofertę kulturalną oferują także multipleksy z wyjątkowymi ekranizacjami dla dzieci. Oczywiście zalecamy, by spędzać czas również na świeżym powietrzu – w parku, czy na sankach. W chłodne dni można ogrzać się herbatą prosto spod namiotu handlowego. Taka konstrukcja może być zabudowana z dwóch lub z jednej strony, co skutecznie ochroni Twoje dziecko przez przewianiem.

W letnim czasie jest dużo więcej możliwości – by zaplanować czas z dzieckiem w plenerze.
Wielką niespodzianką jest zawsze przyjazd świty cyrkowej, gdy pod ogromnym dmuchanym namiotem – możemy oglądać wyczyny gimnastyków, iluzjonistów, czy figlarzy. Niezwykłą atrakcją jest również teatrzyk na świeżym powietrzu – gdzie animatorzy na przenośnej scenie pod rozkładanym namiotem, przedstawiają znane wszystkim spektakle. Wraz z przyjściem cieplejszych dni – pojawia się także wiele pikników rodzinnych. Pośród wielu atrakcji – czy to gastronomicznych, artystycznych, czy warsztatów – ustawiają się ludzie do poszczególnych stoisk pod dmuchanymi namiotami reklamowymi. Ciekawym pomysłem, choć dobrze wszystkim znanym – jest wyprawa do zoo. Obcowanie z przyrodą zrobi dobrze nie tylko dzieciom, ale również ich opiekunom. Po wizycie u niedźwiedzi, koali, czy lampartów – na zakończenie trasy – zwykle czekają na zwiedzających – dmuchane namioty ze słodyczami i oranżadą.

Bez różnicy, którą formę zorganizujesz, najistotniejszą zaletą jest ofiarowanie czasu jedynie Twojemu potomstwu. Jest to bardzo ważne dla Waszej relacji, ale również jego rozwoju kreatywnego myślenia i chęci poznawania świata. Może być to też po prostu świetna frajda dla wszystkich członków rodziny!

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa