Czego warto nauczyć dziecko gdy w domu pojawi się szczeniak?

dziecko i szczeniakNiejedno dziecię chce posiadać domowe zwierzątko. Co zrobić, gdy Wasze dziecko marzy o psiaku? Nie ma co ukrywać – mały pies w rodzinie to sporo radości! Ale to także obowiązki i wyzwanie. Jak nauczyć malucha odpowiedzialności i adekwatnego traktowania zwierzęcia? Przeczytaj kilka naszych porad.

Na początek możesz się wybrać z pociechą do sklepu z rzeczami dla psa. Dobrze jest kupić kojec, miski, smaczki, czy trochę gadżetów do zabawy na wstępie – aby piesek z łatwością zaaklimatyzował się w mieszkaniu. Tego typu wyprawka dla szczeniaka jest właściwie niezbędna, a poprzez to także angażujesz swojego malucha w pierwsze kwestie.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest właściwe karmienie zwierzęcia. Pamiętaj że winien posiadać on na stałe wyznaczone miejsce na miski, ale również stałe pory karmienia. Maluch musi wiedzieć, że pies zawsze musi mieć świeżo nalaną wodę i pamiętać o posiłkach. Pokaż dziecku jak często karmić psa i co mu podawać. Poprzez to nauczysz je także odpowiedzialności i staranności.

Nie bez znaczenia jest też to, jakim jedzeniem żywicie swojego pupila. Dobrze jest stawiać na karmy specjalistyczne dla psów (tutaj znajdziesz specjalistyczne rodzaje karmy), tak aby zadbać o jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Oprócz zaplanowanych godzin karmienia możesz od czasu do czasu pozwolić szczeniakowi na smaczki. Jest to kapitalne rozwiązanie, kiedy chcesz nakłaniać pieska do uczenia się nowych umiejętności. Możesz go wynagradzać za nawet małe tryumfy. Rekomendujemy szczególnie suszone przysmaki dla psa np. taki suszony gryzak dla psa.

dziecko i szczeniak na spacerzeNie zapominaj także o zabawie! Jest to rozwijające równocześnie dla zwierzęcia, jak i dla dziecka. I co istotne, pomimo że oczywiste – wychodzenie na dwór. To zarówno podstawowa potrzeba, jak i czas na fajne spędzenie popołudnia przez twojego szczeniaka, który jest mega ciekaw każdego ździebełka trawy. Również Waszemu kilkulatkowi dobrze zrobi choć niewielka ilość spacerów!

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa