Wartościowe wsparcie w placówkach edukacyjnych

pomoc psychologa w szkoleBardzo często, dzieci, przechodzą wybuchowy okres w szkole. Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy zamieniają klasy albo szkoły i dodatkowo są zmuszeni od nowa poszukiwać znajomych.

Te wydarzenia są dla dzieci wyjątkowo stresogenne i dodatkowo nie zawsze wiedzą w jaki sposób mogą sobie z tymże poradzić. Powinniśmy natomiast pamiętać, iż ten długo utrzymujący się stan stresu u uczniów, może mieć niemiłe problemy. Wobec tego niezmiernie znaczące wydaje się to, aby w szkołach dostępny był psycholog. Co więcej nie musi być zatrudniony na pełny etat, ale istotne jest żeby placówka posiadała specjalistę sprawdzonego jak i również godnego polecenia. Taka porada u terapeuty ułatwi potomkom oswoić się z nieznaną sytuacją jak i nauczy je sobie radzić ze swoimi lękami. Dzięki tej wizycie dziecko będzie szczęśliwsze, i o to przecież nam chodzi.

Jeżeli natomiast nie chcemy, aby nasze dziecko skorzystało ze wsparcia psychologa szkolnego, możemy bez wątpliwości umówić pojedynczą terapię w neutralnym miejscu. Najistotniejsze, aby przynieść ulgę naszemu podopiecznemu – doczytaj. Naturalnie nie ulega kwestii fakt, że terapeuta powinien pracować w każdej placówce edukacyjnej, aby mógł na bieżąco rozstrzygać rozmaite sytuacje jak również wspomagać podopiecznych, a także od czasu do czasu nauczycieli.

dziecko na sesji z psychologiem
W Polsce cały czas jeszcze trochę boimy się psychologów. Niesłusznie. Mogą pomóc zarówno nam, jak i naszym dzieciom.

Idealnie by było, gdyby ten pracownik spędzał czas w szkołach w godzinach zajęć lekcyjnych. Dzięki temu potrafiłby reagować na różne dokuczliwe oraz pilne wydarzenia. Osoba na takowym stanowisku powinna posiadać odpowiednie doświadczenie jak i umiejętność poradzenia sobie z problemami. Jak wiemy w szkole zdarzają się różne rzeczy, których nie da się przewidzieć i taki terapeuta musi potrafić na nie zareagować a także stanowić autorytet.

Poczytaj też na temat terapii rodzin: http://www.superego.com.pl/terapia-rodzin/

Ogromnie notorycznie bywa, iż to właśnie psycholog będzie w stanie wychwycić poszczególne niewłaściwe zachowanie dziecka i po rozmowie stwierdzić z czego one wynikają. Czasem jest on pomocą na przykład dla szkodliwego traktowania ucznia przez rodziców. W takim przypadku jest w stanie odpowiednio zareagować, żeby pomóc młodemu człowiekowi. Jest to ogromnie ważne, aby była to osoba doświadczona, jaka nie zlekceważy istotnych sygnałów i nie doprowadzi do kolejnego złego traktowania ucznia.

Kolejna rzecz odnosi się do samych rodziców, niezwykle istotne wydaje się również to, aby wiedzieli, iż w razie konieczności, terapeuta umie przynieść ulgę także im. Może nie do końca radzą sobie z wychowaniem potomka, czy też przykładowo z problemami w pracy. Należałoby w takim razie również skupić się na sobie i pójść do jakiegoś poleconego specjalisty oraz z nim na spokojnie pogadać. Musimy pamiętać, iż jest to niezwykle znaczące dla naszego zdrowia, ale również dla naszego otoczenia. Czasem taka sesja jest w stanie zmienić nasze myślenie oraz dodatkowo nastawienie do świata, należałoby dlatego o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa