Przyszła wiosna, a wraz z nią pylące rośliny. Przeczytaj, jakie są sposoby na ochronę malucha przed alergenami w powietrzu!

Wiosna to pora, kiedy rozpylanie roślin jest bardzo uciążliwe. Wywołuje to najczęściej reakcję alergiczną u dziecka i dorosłych. Najpopularniejsze symptomy to łzawiące oczy albo duszności. Starsze osoby umieją zadbać o swoje samopoczucie – warto jednak rozumieć, jak ochronić dziecko przed alergenami. Sprawdź nasze porady, które poskutkują tym, że twoje dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo na zewnątrz!

Stosuj przeciwalergiczne leki bez recepty

Powinno się wiedzieć, że na rynku można kupić wiele leków, które zapobiegają objawom alergii. Dzięki tabletkom nie występuje katar czy uciążliwe łzawienie oczu. Należy jednak pamiętać, by kupić specjalny lek polecany dla najmłodszych. Musi on być w zupełności nieszkodliwy. Na rynku można znaleźć tabletki, wziewy lub krople do nosa.

Dbaj o higienę malucha

Higiena powinna być niesamowicie ważna, jeżeli chodzi o alergeny. Po spacerze na dworze należy koniecznie umyć ręce ale i twarz. Oprócz tego warto mieć ze sobą chusteczki nawilżane – świetnie niwelują niemal każde zanieczyszczenia. Alergeny z roślin, czyli pyłki trzymają się na włosach czy też ubraniach. Konkretne dbanie o higienę pomniejszy moc dolegliwości. Najpopularniejszym sposobem zapobiegania będzie mimo wszystko wymijanie alergenów. Trzeba zostać w miejscu zamieszkania, kiedy warunki są słabe. Większy poziom alergenów w powietrzu powoduje problemy – takich sytuacji musisz unikać.

Skorzystaj z usług alergologa

Warto sprawdzić, na co dokładnie dziecko jest uczulone. Takie testy są do uzyskania jedynie u alergologa po przejściu specjalnych badań. Rozpoznanie lekarza daje tutaj naprawdę dużo. W czasie pylenia zieleni, na które dziecko jest najmocniej uczulone, powinno się dużo czasu spędzić w domu. Wykonanie testów u alergologa pozwoli unikanie alergenów, które powodują dolegliwości. Dzięki temu dziecko będzie czuć się lepiej oczywiście poza domem. Mimo wszystko należy opowiedzieć mu jasno, czego musi unikać. To niezwykle istotne – najmłodsi już od pierwszych lat umieją zrozumieć alergię.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa