Kilka rad o podróżowaniu z dziećmi

Dzieci z reguły ubóstwiają wszelakie podróże i eskapady, lecz z samym czasem jazdy bywa przeróżnie. Dłużąca się jazda lub też lot do miejsca docelowego potrafią być naprawdę nużące, dlatego należałoby już przed podróżą zastanowić się nad tym, co robić, by podróże były wygodne i nieco urozmaicone!

Podstawowa kontrola techniczna samochodu – obowiązek urlopowicza!

Według statystyk zazwyczaj podróżujemy prywatnymi samochodami. Bez znaczenia, czy jest to pojazd marki Citroen, czy Renault, sprawny pojazd to nierozdzielny towarzysz kierowcy. Jest to dość ewidentne – w ten sposób można nasycać się całkowitą dowolnością i swobodą, albowiem nikt nie narzuca nam, jak i gdzie mamy podróżować. Niestety, niezależność ta wiąże się też z miarodajną odpowiedzialnością, albowiem sami powinniśmy zatroszczyć się o to, by stan techniczny samochodu był co najmniej zadowalający. Co w takim uczynić, by posiadać bezsporną pewność, że żadna usterka nie zrujnuje naszych wakacji?

Odpowiedzialny turysta już na długo przed wyjazdem upewni się, że jego samochód będzie po przeglądzie i spełnia wszelkie potrzebne standardy techniczne. Najważniejsze podzespoły, jakie winno się przejrzeć i w miarę potrzeby zastąpić, to tylna oś i tylna belka, czyli zawieszenie auta. W tym celu winno się udać do mechanika – regeneracja tylnej belki bądź naprawa tylnej belki nie należą do szczególnie drogich napraw, dlatego nie wypada się z nimi wstrzymywać.

Alternatywy dla samochodów: eko-podróżnicy na rowerze

Auta mają jednakże swoje wady – nie tylko powinniśmy liczyć się z faktem, że wiążą się one z wydatkami za paliwo czy płyny eksploatacyjne, ale też egzystować ze świadomością, że wytwarzane spaliny przyczyniają się do pogorszenia otoczenia. Dużo bardziej roztropnym pomysłem może okazać się familijna podróż z maluchami na rowerach! Co prawda dystans, który będziemy w stanie przejechać, jest nieco ograniczony, lecz taki typ eskapady dostarcza dziennej dawki ruchu, a też bliskiego kontaktu z przyrodą. Jeżeli mamy czas i dyspozycje, nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się na małą, lub też trochę pokaźniejszą, rowerową wycieczkę!

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa