Jak sprawić „by niejadek zjadł obiadek”? Propozycje na zróżnicowanie dań dla maluchów

Liczna grupa rodziców ma problem z namówieniem swojej pociechy do spożycia zdrowego posiłku. Jest jednak mnóstwo sposobów na uatrakcyjnienie przekąsek dla maluchów. Ze zwykłych produktów możesz przyrządzić oryginalny posiłek dla niejadka. Wykazując szczyptę kreatywności, sprawisz że wartościowe przekąski błyskawicznie zostaną zjedzone.

Wspólne przyrządzanie posiłków

Wspólne gotowanie z dzieckiem to idealny pomysł na namówienie go do spożycia czegoś wartościowego, a jednocześnie na spędzenie razem czasu. Mały kucharz na pewno będzie miał apetyt na posiłek, w którego przyrządzenie włożył wysiłek. Dziecko może przykładowo przyozdabiać kanapki kawałkami jarzyn lub zrobić oliwkową buźkę na porcji spaghetti. Ludki z owoców też brzmią interesująco.

Barwne dania

Nudnie prezentujące się danie nie motywuje do jego spożycia, szczególnie tych młodszych smakoszy. Zatroszcz się więc o to, by na talerzyku znalazło się jak najwięcej barw. Z pasków papryki, ogórka i pomidora uformuj na bułeczce ciekawe formy. W ten sposób zwykła kanapka zmieni się w kulinarne dzieło sztuki.

Stwórz na talerzu łąkę z trawą z natki pietruszki, słońcem z pomarańczy i z poziomowymi kwiatami. Z kawałka razowego chleba wytnij ciągnik, jadący na marchewkowych talarkach wzdłuż drzew z brokułów.

Bajkowe postacie na talerzu

Prosiaczek z wędlinki, czy też ananasowa owieczka z jagodowymi oczkami? Nie trzeba posiadać wybitnych zdolności, aby wyczarować na dziecięcym talerzyku bajkową postać. Z kilku plasterków kiwi i malin ułożymy przykładowo postać księżniczki w balowej sukni, a z ogórków i pomidorków koktajlowych żółwia. Paski marchewki idealnie sprawdzą się zaś jako grzywa lwa, a jajko i pajdkę chlebka można wykorzystać do stworzenia jego mordki.

Będzie o wiele lepsza zabawa, jeśli w tworzeniu bajkowych postaci na talerzyku, uczestniczyć będzie Twoja pociecha. Nie tylko rozwinie się w ten sposób jego wyobraźnia, ale namówisz malca na zdrową przekąskę!

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa