Zapewne każdy z nas zapamiętał z dzieciństwa grę w podchody. To wspaniały sposób na zabawę na świeżym powietrzu i wspólne spędzenie czasu z rodziną. Co więcej, zabawa w podchody pobudza pomysłowość, stanowiąc skuteczny trening dla umysłu.
Jak grać w podchody?
Podchody to zabawa znana starszym i młodszym. Jej reguły są proste. Uczestnicy muszą podzielić się na dwie drużyny. Pierwsza ucieka, a zadaniem drugiej złapanie przeciwnika. Grupa uciekająca pozostawia ślady mające stanowić wskazówkę dla przeciwników, jak również rozmaite wyzwania oraz zagadki. W tym miejscu zaczyna się najlepsza zabawa, która wymaga od uczestników wykazania się sprytem i kreatywnością.
Zasady gry w podchody są dość elastyczne. Można je w dowolny sposób zmieniać, w zależności od wieku i predyspozycji uczestników, jak również liczby osób należących do grup. Ważne jest również teren gry. W podchody można grać się praktycznie na każdym terenie, czy to na podwórku, czy na boisku. Nie da się ukryć, że najwięcej przyjemności gra ta sprawia w otoczeniu przyrody.
Aktywność na świeżym powietrzu
Zabawa w podchody to wspaniała alternatywa dla długich godzin przed ekranem laptopa. Szczególnie że coraz większa ilość dzieci od zabawy na zewnątrz, woli tablet lub smartfon. Tymczasem gry typu podchody pobudzają rozwój motoryki, zwiększając jednocześnie kondycję fizyczną. Ponadto, zabawa na łonie natury pobudza dziecięcą ciekawość, równocześnie uwrażliwiając na zjawiska przyrodnicze.
Ćwiczenie umysłu
Podchody to wspaniała zabawa, która niesie ze sobą wiele korzyści dla uczestników. Służy rozwijaniu spostrzegawczości i wyzwala pomysłowość. Zarówno drużyna uciekająca, jak również goniąca, ma bowiem za zadanie wykazać się zaradnością. Zabawa uczy też analitycznego myślenia oraz reguł zdrowej rywalizacji.
Podchody nie wymagają specjalnych przygotowań. Użyć można niemal wszystko, co ma się akurat w zasięgu ręki. Może być to kawałek sznurka, pisaki, papier, węgiel, a także suche gałązki, które można użyć do stworzenia wskazówek dla przeciwników. Zabawa stwarza okazję do wyzwolenia zasobów kreatywności, a jednocześnie spędzenia razem czasu. Nie można zapomnieć też o fantastycznej zabawie!