Bezpieczna szkoła zaczyna się od zamków i drzwi

Poczucie bezpieczeństwa w instytucji oświatowej to priorytetowa sprawa. Dlatego też dyrekcja dodaje wszelkich starań, aby je zagwarantować. Uczniowie muszą czuć się oprócz tego że komfortowo, ale także mają być chronieni w czasie pobytu w placówce szkolnej. Tak samo kadra nauczycielska i cała infrastruktura szkolna.

Niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów stanowiących o bezpieczeństwie są drzwi i solidne zamki.

System jednego klucza – jak to działa?
Sporo szkół i innych instytucji edukacyjnych odchodzi od dawnego systemu zamkowego w drzwiach. W to miejsce wchodzi innowacyjny system master key. Dzięki temu rozwiązaniu administrowanie drzwiami jak i bezpieczeństwo są na prawdę na bardzo wysokim poziomie.
Zamki w systemie jednego klucza master key to zapewnienie solidnego zamknięcia każdego miejsca. W dawnych zamkach znajdują się dwa układy – jeden pamięta kształty, a drugi zamyka. W systemie master key jest niezwykle analogicznie. Z tą jedną różnicą, że zasilają go elementy zmienne, dzięki którym za pomocą głównego klucza możemy otwierać różne pomieszczenia. Wkładki w systemie master master key wzbogacone są w dodatkowe elementy – plasterki masterkowskie. Starczy by dobrać dopasowane nacięcia, wielkości kołków i plasterków, aby dany klucz otwierał konkretne miejsca.

Jak to przedstawia się w praktyce?
Czym jest system master key w praktyce? Szkoła, w jakiej znajdują się zamki tego typu ma idealny system zarządzania kluczami. Jeden pracownik może mieć klucz główny MASTER pasujący do każdych z wejść, a inny pracownik może otworzyć już konkretne zamki. To wyjątkowo duże ułatwienie w codziennej pracy jak również zapewnienie dużo większego bezpieczeństwa. Na wypadek pożaru, ewakuacja siedziby placówki zawsze przebiegnie bezproblemowo a przede wszystkim w bezpieczny sposób. System master key uprości także codzienne komunikację pomiędzy pracownikami szkoły i zaprowadzi porządek.

Gdzie zatem nabyć zamki takiego rodzaju?
Jeśli nie znasz sklepu, w którym dostaniesz zamki z systemem master key, przejrzyj ofertę sklepów z takim asortymentem. Starczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę frazę w temacie poszukiwania i miejscowość, np. „zamki do drzwi Wrocław”. Dobrze jest kupować na stronie producenta lub w miejscu, które sprzedaje zamki master key, np. w hurtowniach. Na stronie sklepu warto sprawdzić wskazówki na temat systemu i porównać kilkanaście wybranych modeli.
W większym mieście będziesz mieć nieograniczony dostęp do punktów, które mają w ofercie zamki z systemem master key. Sklepy z zamkami do drzwi we Wrocławiu, Warszawie, czy innym mieście to oczywistość. Jeśli jednak przebywasz w mniejszej miejscowości, zawsze możesz zamówić taki zamek przez Internet. Cena zamka master key nie jest wygórowana. Budynek szkolny z tego typu zabezpieczeniem wejść będzie jeszcze bardziej zabezpieczona.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa