Czy dzieci potrafią się bawić już tylko i wyłącznie przy komputerze? Bynajmniej. Radzimy, gdzie zabrać nasze pociechy

Obecnie niezwykle wyraźna jest różnorodność w sposobie wychowywania pociech. Kiedyś dzieci znikały na długie godziny i nie można ich było zatrzymać w mieszkaniu.

Większa część z nas pamięta te bardzo dalekie wycieczki rowerowe, czy spacerowanie po działkach i zabawy w piasku.  Wystarczyła odrobina fantazji i można było używać trawy w charakterze gotówki i sprzedawać świeże piaskowe babki.

Obecnie dzieci niezmiernie dużo swojego czasu spędzają przed komputerem i niemalże siłą powinno się je wyciągać na świeże powietrze. Mogą już tylko bawić się z komputerem. Mało jakie dzieci cieszą się ze zwykłej zabawki, takiej do której potrzeba odrobinę fantazji.

Częściowo wynika to z wychowania. Rodzice bardzo często są zmęczeni a także pochłonięci pracą i łatwiej im uruchomić dziecku grę albo film dla maluchów i mieć odrobinę wolnego, aniżeli musieć się jeszcze z nimi bawić. Obecnie jest to bardzo mocno widoczne choćby nawet w autobusach bądź tramwajach, gdy rodzice nawet nie mają siły ani ochoty słuchać o czym mówią do nich pociechy.

Na szczęście nie bywa to regułą i większa grupa rodziców robi co w ich mocy aby jak najlepiej zająć własnymi dzieciakami. Organizują im różnorodne atrakcje oraz oczywiście w zależności od wieku zabierają je w rożne ciekawe miejsca. Zawsze można wybrać się na place zabaw, na kręgle, sterowane samochody, czy też do pokoju rozrywek. Te wszystkie zabawy są wyjątkowo ciekawe, co więcej możemy spędzić wspólny, rodzinny czas w zupełnie inny sposób. Możemy też się wybrać wspólnie do teatru czy kina.

Fajną opcją – dla dzieci już trochę starszych – są escape roomy. Można w takie miejsce pójść całą rodziną i poczuć jak uczestnicy wyprawy Indiana Jonesa. I to bez wyjazdów zagranicznych. Jedna z najlepszych lokalizacji tego typu. Można tam nawet zorganizować urodziny. To byłby dobry prezent dla nastolatka, nie uważacie?

Dobrze jest planować tego typu zabawy dla wszystkich członków naszej rodziny, bo dzięki temu utrzymamy bardzo dobre relacje, a co więcej każdy będzie wypoczęty oraz radosny.